Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar kelimeler, içeriğinizin tam olarak ne olduğunu anlatan fikirler ve konulardır. SEO açısından bakıldığı zaman da anahtar kelimeler; kullanıcıların arama yaparken kullandıkları kelime ve cümleler olarak tanımlanabilir. Başka bir deyişle anahtar kelimeler sayfanızdaki her şeyin (görüntüler, fotoğraflar, videolar) kısa bir özetidir.

Web site sahipleri ya da içerik oluşturucular, sayfalarında yer alan anahtar kelimelerin insanların aradığı kelimelerle benzer olmasını isterler. Çünkü böylelikle sonuçlar arasından içeriklerinin bulunma şansı daha yüksektir.

Anahtar Kelimeler Neden Bu Kadar Önemlidir?

Anahtar kelimeler oldukça önemlidir, çünkü kullanıcıların aradıkları şey ile sizin sunduğunuz içerik arasında köprü kurarlar.

Site sahiplerinin arama motorlarındaki amacı genellikle sonuç sayfalarından kendi web sitelerine organik trafik çekmektir ve bu amacı gerçekleştirmek için kullandıkları anahtar kelimeler alacakları trafik türünü de belirler. Örneğin; bir golf kulübünüzün olduğunu varsayalım. Fakat “yeni kulüpler” gibi anahtar kelime tercihleri seçerek dikkatsiz davranırsanız, dans ederek kafasını dağıtmak isteyen bazı kişilerin trafiğini alabilirsiniz.

Anahtar kelimeler hem kitlenizle hem de içeriğinizle ilgili olmalıdır. Organik olarak iyi sıralamalar elde etmek için, ziyaretçilerinizi web sitenize yönlendirmenizi sağlayan içerikler ve anahtar kelimeler üretmelisiniz. Bu da ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını anlamanızdan geçer.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir