Google Adwords Reklamları

Google Adwords Nedir?

Google’a ait olan ve ilgili kullanıcıları web sitenize çekmek için aracı olabilecek bir platformdur. Adwords her gün Google’da yapılan milyonlarca aramalardan yararlanmanıza olanak sağlar. İşletmeniz için reklamlar oluşturur ve reklamlarınızı Google’da alakalı arama sonuçlarında göstermesini sağlar.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google bir arama yapıldığında o kelime alakalı birlerce siteyi sıralayarak önümüz listeler. Ancak binlerce siteden ilk sayfada listelenmek imkansız gibidir. Bu durumda Adwords reklamları devreye girmektedir. Adwords sayesinde üst sıralarda olmasanız da sitenizi üst sırada listeler. Adwords işletmemenizi birçok potansiyel müşterinin görmesini sağlar. Adwords reklamları, reklamlarınızın ne zaman ve nerede görüneceğini seçmenize olanak sağlar. Yani reklamlarınızı, ilçenizde bulunan mahallenize kadar hedefleme yapabilme imkanı sunar.

Adwords reklamlarınız sadece arama sonuçlarında çıkmaz. Ürününüzle ilgi siteleri hedefleyip, sitelerde de reklamlarınız gösterebilirsiniz. Örnek olarak; Yapım aşamasında olan konut projenizin reklamını vermek istiyorsunuz. Hedefleme olarak ulusal haber sitelerini ve emlak haber sitelerini Adwords reklamları yardımıyla hedefleyebilirsiniz. Adwords yeni müşteriler edinmenize ve işletmenizi internet üzerinde geliştirmenize yardımcı olabilir. Adwords ürünleriniz ve hizmetlerinizi, satın alma olasılığı en yüksek kullanıcıları satın almaya hazır oldukları anda hedefleyen reklamlar oluşturmanıza yardımcı olduğu gibi reklam harcamalarınızı kontrol etme ve yönetme imkanı da sunmaktadır. Google Adwords reklamlarında harcayacağınız tutarı belirler ve kullanıcılarınızın reklamınızı tıklaması doğrultusunda ödeme yaparsınız.